Yurt İçi Staj Değişimi Başvuruları Başladı

Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği'nin çalışma kollarından olan Staj Değişimi Alt Komitesi, başta Tıp fakültesi öğrencileri olmak üzere, dünyada sağlık sektöründe çalışan tüm bireyler arasında işbirliği sağlama, kültürel anlayış geliştirme ve farklı kültürlere toleransın arttırılmasını kendisine misyon olarak belirlemiştir. Bu değişim programı öğrencilere sunduğu eşsiz eğitici ve kültürel deneyimin yanı sıra medikal özgeçmişlerine de benzersiz bir sayfa ekler. Farklı ülkeler ve sosyal koşullarda uygulanan tıbbi yaklaşım, öğrencinin tıbbi ufkunu açarak, geleceğin doktorlarının empati kurma yeteneğini arttırır.

Geçtiğimiz sene TurkMSIC bünyesinde Yurt Dışı Staj Değişimi programının yanında Yurt İçi Staj Değişimi programı da gerçekleştirilmiştir. Yurt İçi Staj Değişimi, yurt dışına maddi veya manevi sebeplerle çıkamayan, ileride uzmanlığını yapmayı ya da geçiş yapmayı düşündüğü tıp fakültesinin havasını önceden solumak isteyen, bir ayını tamamen yabancı olduğu bir fakültede yahut yazın döneceği memleketinde verimli geçirmek isteyen tıp öğrencilerine bu olanağı vererek kendini geliştirmiş hekimler yetişmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu yıl, Yurt İçi Staj Değişimi, Türkiye'deki tüm tıp fakültesi öğrencilerinin başvurularına açık olarak gerçekleştiriliyor. Başvuruda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz. Başvuracağınız fakültelerin değişim koşullarını görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

1. yerleştirmeler için başvurular, 18 Şubat - 7 Mart 2013 tarihleri arasında alınmaktadır.

Yurt İçi Staj Değişimi'ne başvurmak için, değişim sınavına girmiş olma şartı aranmamaktadır.

Yorumlar

snkdnz kullanıcısının resmi

Sonuçlar ne zaman belli olur ve nasıl öğrenebiliriz?

Tercihlerin sona ermesinden sonra en kısa zamanda tercihler değerlendirilip öğrenciler elle yerleştirilecektir. Yaklaşık 300 tercihin olduğunu düşünürsek Yurt Dışı Değişim sonuçları kadar hızlı olmaz ama biz 1 hafta içerisinde bitirmeyi umut ediyoruz. Ayın 15i diyelim kabaca. :)

Dönem 1 olarak başvuru yapabiliyor muyum ?

Merhaba ben bu haberi başvuru tarihi bittikten sonra gördüm. Acaba 2. tercih imkanı olacak mı ve olacaksa ne zaman olur ?

Evet, 2. tercihlerimiz Nisan sonuna doğru yapılacaktır. Fakültenizin değişim sorumlusu sizlere haberi ulaştıracak da olsa aralıklarla turkmsic.net adresinden kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

snkdnz kullanıcısının resmi

Bana çıktı ama ne zaman gidilecek ayrıca kayıt olacak mıyım ve hangi bölümde staj görücem nasıl öğrenebilirim?

merhaba sonuçları nereden öğrendiniz acaba?

2. tercih olmayacak mı?