Değişim Sınavı Cevap Anahtarı Düzeltmesi

Sevgili TurkMSIC Ailesi,

22 Aralık 2012, Cumartesi günü gerçekleştirilen Değişim Sınavı'nın cevap anahtarına yapılan itirazlar sonucunda;

  • İtirazlı sorulardan 13, 31, 35, 37, 80, 89, 94, 95 numaralı soruların cevapları cevap anahtarına bizden kaynaklı olarak yanlış girildiği gözlemlenmiş olup cevap anahtarları değiştirilecektir.
  • Bu soruların dışında 26, 27, 28, 29, 30, 58, 62 ve 63. sorularda herhangi bir sorun gözükmemektedir. Bu yüzden bu sorular için her hangi bir işlem yapılmayacaktır.

Optikler yeniden okunma aşamasındadır, sonuçlar ve yerleştirmeler pek yakında açıklanacaktır.

Yorumlar

Merhaba Arkadaslar ,

Öncelikle herkese yapılan yorumlar için teşekkür etmekle beraber daha yapıcı yorumlarda bulunmayı, bu sınavın gerçekleştirilmesi oldukça meşakatli olduğunu ve tüm Türkiyedeki tıp fakültelerinde birçok gönüllünün bu aşamada özveriyle çalıştığını hatırlatmak isterim. Bu sınavın sizler için tüm TurkMSIC gönüllüleri tarafından gece gündüz çalışarak yapıldığını lütfen unutmayın.

Hatalı soruları bizlere bildirebilmeniz için açtığımız bölüme gelen itirazların ışığında yapılan değiştirmeler yukarıdaki şekilde gerçekleştirilmiştir. Bazı soruların cevaplarının doğru olduğu hakkı yorumlar yapılmış ancak gelen itiraz sayısı da yine oldukça fazlaydı ve değiştirilmeleri uygun bulundu. Diğer soruların cevaplarının değiştirilmesi yönündeki ek isteklerinizi göz önünde bulunduruyoruz. Konu ile alakalı bir gelişme durumunda bilgilendiriliceğinizden şüpheniz olmasın. Aynı zamanda tercihlerin geç kalmaması ve öğrencilerimizin istedikleri şehirlere yerleştirilebilmeleri amacıyla sınav sonuçlarımızı ilerleyen hafta içerisinde açıklamak istiyoruz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.