2016 Yurt İçi Staj Değişimi Başvuruları Başladı

Bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz Yurt İçi Staj Değişimi başvuruları 18 Mart’ta başlıyor.  Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) bünyesinde gerçekleştirdiğimiz tıp Fakültesi 1-2-3-4-5. dönem öğrencilerinin katılabildiği yaz aylarında gerçekleşen değişim programımız öğrencilere kendi üniversitelerinin dışındaki üniversitelerdeki eğitimi tanıma ve uzmanlıklarını yapmak istedikleri üniversiteyi/hastaneyi ve bölümü yakından görme imkanı sunarken aynı zamanda yeni bir şehir keşfetme olanığı da tanır. 

Başvurular online olarak başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Yurt İçi Staj Değişimi'ne başvurmak için, değişim sınavına girmiş olma şartı aranmamaktadır.Formdaki katılım koşulları göz önüne alınarak öğrencinin puanı oluşturulur ve her öğrenci kendi yerel birliği içinde sıralanır.

2016 Yurt İçi Staj Değişimde 35 farklı üniversitede 183’u konaklamalı ve 86’sı konaklamasız olmak üzere toplamda 269 kontenjanımız ayrıca Kıbrıs ile 30 konaklamalı kontejanımız bulunmaktadır. Bu sene öğrenci kabul eden yerel birlikler ve koşullarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu sene sizlerde Yurt İçi Staj Değişimi deneyimi yaşamak farklı şehirleri tanımak, yeni arkadaşlıklar kurmak, mesleki tecrübe kazanmak istiyorsanız başvuruları kaçırmayın!