Yurt İçi Araştırma Değişimi 2. Yerleştirme Başvuruları Başladı!

Bu yıl ilk kez düzenlenen Yurt İçi Araştırma Değişimi'ne 2. tercih için başvurular başladı!

Yurt içi Araştırma Değişimi Projesiyle SCORE olarak daha çok öğrencinin henüz bir tıp öğrencisiyken bir laboratuvarda araştırma deneyimi kazanmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Böylece öğrenci ilerideki yaşamında laboratuvara girdiğinde sıkıntı çekmeden yapmak istediklerini yapabilmesini ve laboratuvar ortamına ve yöntemlerine alışmasını, bilmediği yeni bilgiler öğrenmesini ve yeni yeni tecrübeler kazanamasını amaçlıyoruz. Ayırca bunların yanında 1 ay boyunca farklı bir şehri görme yeni yeni arkadaşlıklar kurma ve doyasıya eğlenme şansını yakalama fırsatı da sizleri bekliyor!

Yurt içi Araştırma Değişimi Projesiyle SCORE olarak daha çok öğrencinin henüz bir tıp öğrencisiyken bir laboratuvarda araştırma deneyimi kazanmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Böylece öğrenci ileriki yaşamında laboratuvara girdiğinde sıkıntı çekmeden yapmak istediklerini yapabilecek ve laboratuvar ortamına ve yöntemlerine alışık olacak. Bunların yanında bilmediği yeni bilgiler öğrenecek yeni yeni tecrübeler kazanacaktır ve tabi ki bunların yanında 1 ay boyunca farklı bir şehri görme yeni yeni arkadaşlıklar kurma ve doyasıya eğlenme şansını yakalayacaklardır. İki tip değişim türü vardır, bunlar: Proje ve Laboratuvar Değişimi.

Proje Değişimi: Projeler 4 hafta sürecek. Katılan öğrenci 1 projede gözlemci veya aktif olarak görev alacak. Bu değişim Yurtdışı Değişim Programında olduğu gibi bir değişim olacaktır.

Laboratuvar Değişimi: Bu değişim türü bu sene Yurtiçi Araştırma Değişimi ile başlayacak ve aynen proje değişimi gibi 1 ay sürecek. Değişime katılan öğrenci 4 hafta boyunca 4 ayrı laboratuvarda deneyim kazanma şansı yakalayacak.

Değişim Ücretleri de iki tip olacaktır ve bu iki tipin de ikişer tip alt ücretleri olacak. Yani;

  • Konaklamalı Ücret

Yemekli = 220TL + 50TL

Yemeksiz = 220TL

  • Konaklamasız Ücret

Yemekli = 50TL

Yemeksiz = 0TL

Yemek olarak sadece öğle yemeği ücrete dahildir. Bunlara ek olarak her öğrencinin bir de Contact Person’ı olacaktır. Bu kişinin değişim öğrencisine okulu tanıtmak, onu akademisyenlerle tanıştırmak ve gerektiğinde şehri gezdirmek şeklinde görevleri olacaktır. Ek olarak değişime katılacak öğrenciler programın %80 ine katılması taktirinde “Değişim Sertifikası” almaya hak kazanacaklardır.

Başvuran her öğrencinin 1 tercih yapması ve o projeden veya laboratuvarlardan sorumlu profesörlere bizim tarafımızdan iletilmek üzere bir motivasyon mektubu yazması gerekmektedir. Üniversitelerin değişim koşullarını görüntülemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Başvurmak için: http://turkmsic.net/form/yurt-ici-arastirma-degisimi-2-yerlestirme-basvu...